Štursa Jan 1880–1925

Song of the Night

impressed sign. Štursa 1904, patinated plaster, size 30 × 21 × 25 cm, expertly restored

46 auction 53

starting price 19 000 CZK € 735

hammer price 22 000 CZK

cat. n.47
auction: 53
3 000 CZK / 116 €
cat. n.48
auction: 53
8 000 CZK / 310 €
cat. n.49
auction: 53
45 000 CZK / 1 741 €

cat. n.50
auction: 53
18 000 CZK / 697 €
19 000 CZK
cat. n.51
auction: 53
16 000 CZK / 619 €
42 000 CZK
cat. n.52
auction: 53
80 000 CZK / 3 096 €
80 000 CZK