Merta Jan *1952

Untitled, 1999

lithography, paper, 8/100, frame, glass, 53 × 40 cm, sign. PD in pencil Jan Merta 99

120 auction 52

starting price 4 500 CZK € 175

hammer price 8 500 CZK

cat. n.121
auction: 52
8 000 CZK / 311 €
cat. n.122
auction: 52
50 000 CZK / 1 944 €
cat. n.123
auction: 52
55 000 CZK / 2 138 €

cat. n.124
auction: 52
20 000 CZK / 778 €
22 000 CZK
cat. n.125
auction: 52
12 000 CZK / 467 €
16 000 CZK
cat. n.126
auction: 52
120 000 CZK / 4 666 €
120 000 CZK